شرایط و نحوه گرفتن ویزا کار در نیوزیلند

شرایط و نحوه گرفتن ویزا کار نیوزیلند

نیوزیلند یکی از کشور های توسعه یافته و نوین می باشد که خیلی از افراد به دنبال مهاجرت به نیوزیلند هستند، یکی از روش های مهاجرت به نیوزیلند گرفتن ویزا کار نیوزیلند می باشد، در این پست به شرایط و نحوه گرفتن این ویزا می پردازیم.

ویزا کار نیوزیلند

گرفتن ویزا کار نیوزیلند کمی متفاوت از روش اقدام برای مهاجرت و اقامت دائم هست و قطعا شرایط متفاوتی دارد. به صورت کلی در یکی از تقسیم بندی های زیر می توانید برای ویزا کار نیوزیلند اقدام کنید:

ویزا کار موقت

حالت اول اقدام برای ویزا کار موقت و بعد دریافت اقامت هست که در این حالت باید در زمینه ورزشی و یا هنری و یا کارهای خاصی که نیوزیلند به آن ها احتیاج دارد انتخاب بشوید. که این حالت Work to Residence نام دارد.

درخواست رسمی کار

 از طرف شرکتی در نیوزیلند درخواست برای کار داشته باشید و زمینه کاری شما در لیست نیازمندی های شغلی طولانی مدت نیوزیلند باشد. در این حالت به شما ویزا ۳۰ ماهه می دهند و بعد از ۲ سال می توانید برای اقامت درخواست بدهید؛ که یکسری جزئیات مثل سن زیر ۵۳ سال دارد و باید کار شما تمام وقت، یعنی حداقل ۳۰ ساعت در هفته باشد و مطابق قوانین کار نیوزیلند و غیره باشد.

حالت بعدی نیز مانند حالت قبلی باید از طرف شرکتی در نیوزیلند درخواست برای کار داشته باشید اما می تواند زمینه کاری شما در لیست نیازمندی های شغلی طولانی مدت نیوزیلند نباشد، دوباره این هم شرایط مخصوص به خودش را دارد مثل حداقل حقوق و سن و نوع قرار داد و غیره.

استعداد در زمینه های گوناگون

در زمینه ورزشی یا هنری و یا فرهنگی، استعداد درخشان داشته باشید و به قول معروف باید ثابت کنید و نشان بدهید که در آن زمینه خاص چه استعدادی دارید و چه مقام هایی کسب کرده اید و وقتی برای ویزا کار نیوزیلند اقدام می کنید هنوز این استعداد و قابلیت را دارید و در ضمن چه کسی و یا چه شرکتی پشتیبانی شما را به عهده می گیرد.

شروع یک کسب و کار

اگر بخواهید در اینجا بیزینس یا کسب و کار راه بیندازید. در این صورت باید حتما Bussiness plan داشته باشید و نشان بدهید در زمینه آن کار تجربه و مهارت دارید و در ضمن پول کافی به جز پول برای کسب و کار دارید که خودتان را ساپورت کنید و اگر موفق بشوید به شما ویزا ۹ ماهه می دهند و اگر قبل از ۹ ماه داشتید پیشرفت می کردید و ثابت کردید که کار شما جا افتاده به شما ویزا ۳ ساله می دهند.

گرفتن ویزا کار نیوزیلند

یکی از کارهای مهم در پروسه مهاجرت، ویزا کار است.

در حال اشتغال بودن

حالت بعدی افرادی هستند که به دلیلی در نیوزیلند مشغول کار هستند و می خواهند اقامت دریافت کنند که گروه Residence From Work گفته می شوند. اگر اینجا تحت این ویزا ۲ سال کار کردید و بعد در یکی از لیست های کارهای مورد نیاز بودید می توانید درخواست ویزا اقامت بدید و اقامت بگیرید.

تغییر مکان دادن شرکت

حالت بعدی این هست که اگر برای شرکتی کار می کنید که می خواهد تغییر مکان به نیوزلند بدهد و مشغول کار شود و شما از کارمند های کلیدی هستید می توانید درخواست ویزا کار بدهید که این می شود Employee of a relocating Company؛ نکته اصلی این مورد در این هست که اگر بخواهید تحت این قانون اقدام کنید نباید هیچ کدام از حالت های دیگر اقامت در نیوزیلند شامل حال شما شود و دیگر نامه و این ها از شرکت نیاز هست و اینکه حتما شما پست مهمی داشته باشید.

پیشنهاد کاری از سمت شرکت نیوزیلندی

حالت دیگر این است که از طرف شرکتی اینجا job offer داشته باشید و یا در زمینه خاصی کار کنید که نیوزیلند به آن احتیاج دارد و یا برای سمینار و یا چیزی شبیه این بخواهید بیایید و یا در نیوزیلند تحصیل کرده اید و حالا برای تجربه کاری می خواهید در نیوزیلند مشغول کار بشوید که همه این ها گروه Temporary work به حساب می آید.

اگر سن شما بین ۱۸ تا ۳۰ سال باشد می توانید برای Working Holiday و ویزا کار نیوزیلند اقدام کنید که باز شرایط خودش را دارد. البته ایران در لیست کشور هایی که می شود از آن توسط این روش به نیوزیلند آمد، نیست!

اقدام برای کارهای فصلی در زمینه شراب سازی و باغبانی و کشاورزی و غیره هم یک دسته دیگر محسوب می شود  که Seasonal Work نام دارند، البته بازهم ایران در این لیست نیست.

دسته بعدی Silver Fern هست که هر سال ۲۷ April به صورت آنلاین باز می شود و در زمینه کارهای خاص نیرو می گیرند و بعد که شروع به کار کردید می توانید درخواست ویزا کار طولانی تر بدهید. این ویزا هر ساله فقط ۳۰۰ نفر را قبول کرده و خیلی هم سریع پر می شود. باید سن شما بین ۲۰ تا ۳۵ سال باشد، در این حالت اگر موفق بشوید به شما ویزا ۹ ماهه می دهند که وقت دارید در این ۹ ماه کار پیدا کنید و بعد به شما ویزا ۲ ساله می دهند. همه شرایط زبان و غیره و پول کافی برای ساپورت خودتان را هم باید داشته باشید و این موارد را باید اثبات کنید.

حال هر کدام از این ها ریزه کاری ها و شرایط خاص خودش را دارد. که اگر علاقه مند هستید؛ می توانید لینک هایش را به راحتی در وبسایت های مهاجرتی پیدا کنید.

چنانچه نظر، سوال، پیشنهاد و یا انتقادی داشتید، می توانید در بخش نظرات در انتهای همین پست آن را با ما در میان بگذارید.

اگر مایل به دیدن دیگر مطالب سایت ازفرنگ هستید؛ پیشنهاد می کنیم تا از مطالب زیر بازدید کنید.

  • در این قسمت باید بین ۳ الی ۶ پست مربوط قرار بگیرد.

بازنشر از: وبسایت دو مهاجر

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *