اپلیکیشن های آلمانی مفید و کاربردی

اپلیکیشن های آلمانی مفید و کاربردی

زندگی انسان ها در این روز ها به تکنولوژی وابسته شده و بدون آنها نمیتوان زندگی کرد. وقتی وارد آلمان میشویم چطوری خودمان را با محیط جدید توسط اپلیکیشن ها وفق بدهیم؟ و اپلیکیشن های مفید آلمانی چه هستند؟

اپلیکیشن های مفید و کاربردی

آلمان کشوری جهان اولی و پیشرو در تکنولوژی است پس وجود این همه اپلیکیشن مفید امری عادی به نظر می آید. اول از هر چیزی بگویم که در آلمان اگر از سرویس وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنید برای هر شرکت یک اپ وجود دارد!

  • مثلا قطار های Deutsche Bahn؛ نرم‌افزار DB Navigator
  • مثلا شرکت حمل و نقل هامبورگ؛ HVV
  • یا در شهر کلن؛ KVV و در شهر های مختلف با نام های مختلف

با استفاده از این اپ‌ها میتوانید بلیط موبایلی بخرید و دیگر نیازی نیست مثل این آقا داخل قطار خرید کنید و یا از دستگاه های موجود در ایستگاه یا از راننده اتوبوس ( بله؛ چند حالت مختلف برای خرید بلیط وجود دارد که در آینده به آن ها می‌ پردازم )

خرید بلیط قطار در برلین

خرید بلیط قطار در خود قطار در برلین آلمان

حتی سوپر مارکت های زنجیره ای هم اپلیکیشن خودشان را دارند و شاید باور نکنید که از بزرگترین آی‌تی های آلمان همین سوپر های زنجیره ای هست که چه مقداری زیادی برنامه نویس و متخصص آی تی پشت پرده این سیستم هستند. مثلا اپ REWE از تخفیف های ویژه‌ی این مارکِت شما را مطلع می کند.

اپلیکیشن های بانکی

بانک ها هرکدام اپ خود را دارند و این  را بدانید اینجا شبکه شتاب وجود ندارد، اما بعضی بانک ها با هم قرارداد کاری دارند که تراکنش ها زود تر صورت بگیرد و رایگان. کلاً در اروپا سیستمی هست بنام SEPA که با استفاده از کد IBAN (همان کد شبا خود ما) تبادلات بانکی انجام می شود و گاهی ممکن است تا ۴۸ ساعت هم تراکنش طول بکشد. تراکنش‌ ها مثل ایران انواع مختلفی دارد که توضیحش از حوصله مطلب خالیست.

اپلیکیشن اوبر و حمل و نقل در آلمان

حمل و نقل آنلاین با اپلیکیشن اوبر که اسنپ هم ایده ای مشابه اوبر هست.

دامنه DE آلمانی

در آلمان قوانین حریم شخصی فوق العاده خوبی برای استفاده از سرویس های آنلاین وجود دارد پس با خیال راحت حساب یاهو خود را پاک کنید و مشتری t-online یا gmx.de بشوید. یک جورایی استفاده از دامنه de آلمانی وار تر هست.

البته تأکید می‌کنم هیچ فرمی را که کامل متوجه نشدید پر نکنید! اینجا هم سو استفاده از اطلاعات شخصی و کلاهبرداری کم نیست.

اپلیکیشن مفید خودرویی

انشالله BMW و Tesla هم بخرید، می توانید اپ آنها را هم وصل کنید که در ماشین، اطلاعات را از طریق اپ دریافت کنید.

البته خیلی از این موارد در ایران عزیزمان هم هست؛ مثلاً شبکه‌ی شتاب ایران خیلی کارها را راحت کرده یا مثلاً اینجا تقریباً چیزی مثل کارت به کارت وجود ندارد اما بجایش اپ های دیگری هستند که همچنین کاری را انجام میدهند، مثل PayPal، Cringle و …

چنانچه نظر، سوال، پیشنهاد و یا انتقادی داشتید، می توانید در بخش نظرات در انتهای همین پست آن را با ما در میان بگذارید.

اگر مایل به دیدن دیگر مطالب سایت ازفرنگ هستید؛ پیشنهاد می کنیم تا از مطالب زیر بازدید کنید.

  • در این قسمت باید بین ۳ الی ۶ پست مربوط قرار بگیرد.

بازنشر از: سایت نوشته های من

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *